Revista Galenus

Articole scrise de Revista Galenus:

Piribedil

Medicamente/dispozitive medicale PRONORAN (Lab.Servier Ind, Franţa), Draj. elib. prel. 50 mg. Indicații Tratamentul bolii Parkinson: fie în monoterapie (în special în formele clinice cu tremor) sau în asociere cu levodopa,… Citește mai mult

Petidină

Medicamente/dispozitive medicale MIALGIN (Zentiva SA, România),   Sol. inj. 50 mg/ml. Fiole 2 ml. Indicații Premedicaţie în anestezia generală. Tratamentul durerilor acute, de intensitate moderată până la severă şi/sau rebele la alte antialgice, cumsunt:… Citește mai mult

Paracetamol + cofeină + fenilefrină + terpinhidrat + acid ascorbic

Medicamente/dispozitive medicale PARASINUS PENTA (Glaxosmithkline, Marea Britanie), Paracetamol 500 mg; Cafeină 25 mg; Fenilefrină 5 mg; Terpinhidrat 20 mg; Acid ascorbic 38 mg. Compr. Indicații Ameliorarea simptomelor de răceală şi gripă, incluzând febră, cefalee,… Citește mai mult

Paracetamol + propifenazonă + cofeină + codeină

Medicamente/dispozitive medicale CAFFETIN (Alkaloid DOO, Slovenia), Paracetamol 250 mg; Propifenazonă 210 mg; Cafeină 50 mg; Codeină 10 mg. Compr. Indicații Tratamentul simptomatic al durerii de intensitate slabă-moderată: cefalee, migrenă, durere dentară, durere… Citește mai mult

Paracetamol + acid ascorbic + cofeină + clorfeniramină

Medicamente/dispozitive medicale GRIPPOSTAD C (Stada Arzneimittel AG, Germania),   Paracetamol 200 mg; Ac. ascorbic 150 mg; Cofeina anhidră 25 mg; Clorfeniramină 2,5 mg. Caps. Indicații Tratamentul simptomatic al simptomelor corizei apărute… Citește mai mult

Paracetamol + pseudoefedrină + dextrometorfan

Medicamente/dispozitive medicale DALERON COLD3 (Krka DD, Slovenia), Paracetamol 325 mg; Pseudoefedrină 30 mg; Dextrometorfan 15 mg. Compr. film. Indicații Ameliorarea simptomelor din răcealăşi gripă: dureri uşoare şi moderat-severe (cefalee, dureri musculare… Citește mai mult

Paracetamol + fenilefrină + guaifenezină

Medicamente/dispozitive medicale THERAFLU MAX RĂCEALĂ ŞI TUSE (Novartis Consumer Health GmbH, Germania), Paracetamol 1000 mg; Fenilefrină 10 mg; Guaifenezină 200 mg. Pulb. pt. sol. orală. Plic. COLDREX JUNIOR (Hipocrate 2000 SRL, România), Paracetamol… Citește mai mult

Paracetamol + feniramină + fenilefrină

Medicamente/dispozitive medicale THERAFLU EXTRA RĂCEALĂ ŞI GRIPĂ (Novartis Consumer Health GmbH, Germania), Paracetamol 650 mg; Feniramină 20 mg; Fenilefrină 10 mg. Pulb. pt. sol. orală. Plic. Indicații Pentru tratamentul simptomatic pe termen scurt… Citește mai mult

Paracetamol + cofeină + propifenazonă

Medicamente/dispozitive medicale EFISEN S (Solacium Pharma SRL, România), Paracetamol 250 mg; Propifenazonă 150 mg; Cafeină 50 mg. Compr. FASCONAL PRO (Gedeon Richter SA, România), Paracetamol 500 mg; Propifenazonă 300 mg; Cafeină 75 mg…. Citește mai mult

Paracetamol + cofeină + fenilefrină

Medicamente/dispozitive medicale ANTINEVRALGIC SINUS (Zentiva KS, Cehia), Paracetamol 500 mg; Cafeină 25 mg; Fenilefrină 5 mg. Compr. Indicații Ameliorarea simptomelor de gripă şi răceală, cum sunt durerea (cefaleea, durerea în gât, durerile… Citește mai mult

Politica de confidentialitate